جمعه, 27 مرداد 1396
شناسه خبر:843

شهرداری پیرانشهر به عنوان اولین شهرداری تمام الکترونیک استان در دهه فجر افتتاح می گردد.

  • انداز قلم

شهرداری پیرانشهر به عنوان اولین شهرداری تمام الکترونیک استان در دهه فجر افتتاح می گردد.

 

مدیر فناوری اطلاعات شهرداری پیرانشهر از راه اندازی شهرداری الکترونیک پیرانشهر در دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری پیرانشهر، مهندس رسولی از طراحی و اجرای سیستم اینترنتی یکپارچه شهرداری پیرانشهر باهدف برون سپاری خدمات حوزه مدیریت شهرسازی ، ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان و همچنین از نصب و راه اندازی سیستم اینترنتی جامع اداری و مالی و سیستم مکاتبات  خبر داد .

وی در مورد سیستم جامع شهرسازی اظهار داشت: طراحی این سیستم می تواند موجب توسعه و پیشرفت شهر پیرانشهر در ابعاد مختلف مدیریت شهری شود و همچنین همشریان عزیز با ورود به این سامانه می توانند از آخرین اقدامات صورت گرفته برروی درخواستهای خود ،مانده بدهی خود ، واریز اینترنتی بدهی و ضوابط شهرسازی ملک خود با خبر شوند .و ادارات محترم نیز با مراجعه به این آدرس می توانند به راحتی گواهیهای صادره از شهرداری را تطبیق دهند.

 

وی تصریح کرد : در این سیستم نرم افزاری کلیه املاک سطح شهر بر روی نقشه شهر پیرانشهر جانمایی و مشخص می گردند و به هر یک از این املاک کد نوسازی اختصاص داده می شود . ایجاد کد نوسازی بر روی نقشه شهر پیرانشهر باعث جلوگیری از هرگونه خرید و فروش های غیر مجاز املاک سطح شهر خواهد شد.

رسولی با بیان این که حدود 20 هزار ملک در سطح شهر پیرانشهر وجود دارد که کلیه این املاک باید بر روی نقشه شهر مشخص و جانمایی گردند ابراز داشت: از مهمترین مزایای این سیستم می توان به حذف گردش کارهای غیر مفید ،حذف کاغذ، دورکاری کارکنان ، پرداخت الکترونیکی عوارض شهرداری و  واگذاری بخشی از خدمات به دفاتر فنی مهندسی و یا پیشخوان دولت اشاره نمود.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات شهرداری پیرانشهر با بیان این که تمامی زیر سیستم های مورد نیاز شهرداری خریداری و بر اساس برنامه زمانبندی نصب و به بهره برداری نهایی خواهد رسید افزود: عملیات خودکارسازی عوارض و ضوابط شهرسازی و کمیسیون ماده 100 از سوی کارشناسان شهرداری در دست اقدام بوده که با بهره برداری از این طرح در دهه مبارک فجر امسال تحول اساسی در شهرداری پیرانشهر را در پی خواهد داشت.

وی  تاسیس واحد GIS شهرداری پیرانشهر  را گامی مثبت در جهت پیشبرد اهداف شهرداری عنوان کرد و ابراز داشت: همه لایه های مختلف و مورد نیاز شهرداری از جمله لایه توریستی شهر ،قیمت های منطقه ای املاک ،تصاویر ماهواره ای، نقشه وضع موجود  و... از سوی این حوزه تهیه و در نرم افزار بارگذاری شده است .

 رسولی افزود: نرم افزار قدیمی شهرداری باعث بروز نارضایتی های زیادی شده بود که با تدابیر اتخاذ شده این نرم افزار جمع آوری و نرم افزار سرای هشت جایگزین شد.

وی با بیان این که سامانه نرم افزاری سرای 8 یکی از نرم افزارهای سودمند شهرداریها بوده که در اکثر کلان شهرها از جمله مشهد ، یزد ، شیراز ، تبریز ، .... و در استان ما فقط در شهر ارومیه نصب و به بهره برداری رسیده است اظهار داشت:  ادارات مربوطه با مراجعه به آدرس اینترنتی شهرداری می توانند به راحتی استعلام های صادره را تطبیق دهند.

   مهندس رسولی از همشهریان عزیز خواست با در دست داشتن مدارک و مستندات قانونی جهت جانمایی و مشخص کردن املاک خود به حوزه مدیریت شهرسازی مراجعه تا  این نرم افزار به بهترین شکل ممکن اجرا و دراختیار آنها قرار گیرد .

روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری پیرانشهر 

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آتش نشانی و خدمات ایمنی

برگزاری کلاس های تئوری و عملی اطفاء حریق

برگزاری کلاس های تئوری و عملی اطفاء حریق

برگزاری کلاس تئوری و عملی اطف...

عملکرد شهرداری پیرانشهر سال 95

اهم عملکرد دولت یازدهم

اطلاعیه و آگهی

آمار بازدید

امروز67
این ماه3815
کل186150

2
آنلاین
جمعه, 27 مرداد 1396 07:00
طراحی شده توسط CoalaWeb

محبوب ترین مطالب سایت

پنل بنرها

آخرین نظرات

محمد
جناب آقای مهندس فاتح
شهردار محترم پیرانشهر
اینجانب فوق لیسانس مهندسی عمران-سازه از کانادا و واجد ب...
محمد
جناب آقای مهندس فاتح
با سلام و تحیت
اینجانب فوق لیسانس مهندسی عمران-سازه و دیپلم عالی تکنولوژی مه...
کاشی وسرامیک محمدزاده اقدم
باسلام
از لطفتون متشکریم بسیار آموزنده ومفید بود
داود فاتحی
خیلی مردی دکتر ای کاش شهر دار شهر ما هم مثل تو روشن فکر می بود
عمر حسن زاده
دست خوش مهندس فاتح
همشهری
باعرض سلام وقبولی طاعت وعبادت.آقای شهردار لطفا نسبت به تعمیرو بازسازی کوچه مصلحت جنب مصلای جامع اقدا...
جمال
سلام جناب آقای شهردار برنامه ای برای نصب پل هوای در سطع شهر دارید .شهردار لطفا در امور نصبتابلوهای ر...